Tablice interaktywne – najważniejsze funkcje

Jakie funkcje posiadają tablice interaktywne?

Tablice qomo w pełni integrują się z komputerem czy rzutnikiem multimedialnym. Można powiedzieć, że jest to duży ekran dotykowy, który jest obsługiwany za pomocą palca. Zastosowana specjalna technologia powoduje, że taka tablica interaktywna posiada właściwości suchościeralnej tablicy szkolnej.

funkcje tablic dotykowych

Źródło: www.komputerswiat.pl

Większość tablic qomo posiada możliwość chwytania i przesuwania obszaru roboczego, wykorzystując do tego naszą dłoń. Tym sposobem nie musimy otwierać nowych funkcji.

Ze względu, że tablice interaktywne bardzo często są wykorzystywane w szkołach, jedną z kluczowych funkcjonalności są grafiki i narzędzia do nauki takich przedmiotów jak chemia, fizyka, matematyka czy języka angielskiego. Z możliwościami edukacyjnymi wiąże się również funkcją rysowania ręcznego figur geometrycznych, które zostają rozpoznawane przez takie tablice.

Jakie formaty są obsługiwane przez tablice dotykowe?

funkcjonalność tablic dotykowych

Źródło: www.multimediawszkole.pl

Bez problemu można wstawiać pliki graficzne, filmy z wewnętrznych baz, animacje czy materiały wykonane w technologii Flash. W przypadku zapisywania materiału, który powstał na tablicy podczas zajęć można zapisywać w takich formatach jak: dokument PDF, strona internetowa, obraz czy prezentacja w Power Point. Materiały możemy zachować  w wszystkim znanych aplikacjach  –  MS Excel, MS Word i MS Power Point.

Tablice qomo to bardzo rozbudowane narzędzia, które posiadają setki rozmaitych funkcjonalności, jednak jednego możemy być pewni, że wszystkich nie jesteśmy w stanie wykorzystać w 100%. Tablice interaktywne są przygotowane do każdego rodzaju użytkownika – nauczyciela chemii, matematyki czy manager działu finansowego – zatem niezależnie od zajmowanego stanowiska, powinny dobrze spełnić swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>